W związku z wejściem w życie ustawy o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827), wprowadzamy nowy Regulamin. Ma on zastosowanie do wszystkich umów zawieranych począwszy od 25 grudnia 2014 r. Wydłużeniu ulega m.in. termin na odstapienie od zawartej umowy, który obecnie wynosi 14 dni. Ustawa wprowadza również liczne obowiązki informacyjne, z którymi można zapoznać się w treści regulaminu. Do umów zawartych przed 25 grudnia 2014 r. zastosowanie znajduje poprzednio obowiązujący Regulamin.

Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Coraz więcej wydawców AdTaily zgromadziło na swoich kontach całkiem znaczące kwoty i decyduje się wypłacić je na swoje konta PayPal. Przy pomocy PayPala łatwo robić zakupy w Internecie, jednak nie da się nimi zapłacić w kiosku pod domem — dlatego często pytacie o to, jak wypłacić pieniądze z PayPala na konto bankowe. Interfejs PayPal nie należy do najłatwiejszych w obsłudze, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję: jak przelać pieniądze z PayPala na konto na konto bankowe?

Krok 1: zaloguj się do swojego konta PayPal

Wejdź na stronę paypal.pl i zaloguj się przy pomocy adresu e-mail, który podawałeś przy rejestracji w PayPal. Zobaczysz zakładkę Moje konto, w której widzisz swoje dostępne saldo konta.

paypal1

Kliknij (zaznaczony na powyższym obrazku na czerwono) link Wypłać.

Krok 2: zleć wypłatę środków

Pokaże Ci się następujący ekran:

paypal2

Jeśli chcesz wypłacić na konto w polskim banku mniej niż 500 zł, PayPal potrąci prowizję w wysokości 5 zł. Jeśli jednak wypłacasz 500 zł lub więcej, nie będzie Cię to nic kosztować. Jeśli decydujesz się na wypłatę, kliknij link Wypłata środków na rachunek bankowy.

Krok 3: wybierz lub dodaj rachunek bankowy

Zobaczysz formularz wypłaty środków.

paypal3

Wpisz kwotę, jaką chcesz wypłacić na konto w banku (chcesz wypłacić wszystko, czy zostawić sobie część np. na płatności przez Internet?) Jeśli nigdy wcześniej nie wypłacałeś z PayPala na konto w banku, będziesz musiał dodać dane rachunku bankowego. Kliknij link Dodaj rachunek bankowy.

Krok 4: zdefiniuj rachunek bankowy

Zobaczysz następujący ekran (oczywiście z własnym imieniem i nazwiskiem):

paypal4

Uwaga: w PayPal jedno konto bankowe może być powiązane tylko z jednym kontem PayPal. Nie możesz dodać rachunku bankowego, który został już wcześniej przez kogoś powiązany z jego PayPalem. Jeśli np. masz wspólne konto bankowe z małżonkiem, który już powiązał je ze swoim PayPalem, będziesz musiał tutaj wpisać dane innego konta, do którego masz dostęp.

W polu numer IBAN musisz podać numer swojego konta w standardzie międzynarodowym. O tym, jaki jest IBAN Twojego konta dowiesz się w swoim banku.

Kiedy już zdefiniujesz rachunek bankowy i klikniesz Kontynuuj, zostaniesz przeniesiony do wcześniejszego ekranu — formularza wypłaty środków. Wypełnij go i kliknij Kontynuuj. W ciągu 2-3 dni roboczych pieniądze powinny się pojawić na Twoim koncie bankowym.

O co chodzi z potwierdzaniem karty kredytowej?

Wielu naszych wydawców nie ma karty kredytowej, a PayPal nieustannie przypomina, aby powiązać konto PayPal właśnie z taką kartą. O co chodzi? Aby od czasu do czasu wypłacić niewielkie sumy z PayPal nie musisz wcale powiązywać z nim swojej karty kredytowej. Musisz to zrobić dopiero wtedy, gdy chcesz usunąć limity wpłat i wypłat wymagane przez regulacje UE w celu zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. W chwili obecnej bez potwierdzania karty kredytowej możesz przyjąć w ciągu roku na swoje konto PayPal do 9600 zł. Limit wypłat możesz zobaczyć na swoim koncie po kliknięciu w zakładkę Wypłać środki. Więcej o limitach w PayPal możesz przeczytać na stronie pomocy PayPal.

Uwaga: nasza instrukcja została stworzona w oparciu o nasze własne dotychczasowe doświadczenia jako użytkowników PayPala. Nie jest to oficjalna instrukcja PayPal! Regulamin lub zasady działania PayPal mogą się zmienić, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy z PayPal, szukaj ich rozwiązania na stronach PayPal.

Dobra wiadomość dla paypalofobów;)

Nie ma nic zdrożnego w niechęci do korzystania z PayPala. Z myślą o naszych użytkownikach, którzy z jakichś przyczyn nie lubią korzystać z PayPala planujemy wdrożenie możliwości wypłat środków bezpośrednio na konta bankowe. Tej funkcjonalności AdTaily możecie spodziewać się w okolicach początku przyszłego roku:)


Komentarze

 1. Ryfka

  Ale fajnie, że będzie można przelewać pieniądze bezpośrednio na konto. 5 zł prowizji na PayPalu to rozbój w biały dzień!

  Permalink · 26.10.2009, 19:10
 2. bloo.

  oo tak .. nie mogę się doczekać kiedy będzie można przelewać bezpośrednio na konto bankowe ;) .. czyli co ? poczekam sobie do przyszłego roku ..

  Permalink · 26.10.2009, 19:25
 3. cari24

  Zgadzam się z „przedmówcami” i nie rozumiem, dlaczego jest taki wielki problem z wysyłaniem pieniędzy bezpośrednio na konto, skoro w blogvertisingu jest to na porządku dziennym. Na szczęśćie, do końca roku niedługo.

  Permalink · 26.10.2009, 20:00
 4. bloo.

  ja właśnie też korzystam z blogvertising i cieszę się , że tam tak jest ;) ..

  liczę na to , że pojawi się to szybciej ..

  Permalink · 26.10.2009, 20:09
 5. Marta

  Dzięki za odzew! Mam nadzieję, że instrukcja Julii jednak jeszcze się przyda, do końca roku kilka tygodni zostało :).

  Odnośnie BGV – różnimy się w wielu punktach i nigdy tego nie ukrywaliśmy. AdTaily umożliwia zamieszczenie reklamy w social media każdemu, w klarowny sposób informując o swojej prowizji i nie oczekując podpisywania papierowych umów.

  Bez wątpienia, mamy kilka niedociągnięć i konieczność korzystania z PP można do nich zaliczyć. Jak już jednak pisała Julia, to się zmieni :).

  Permalink · 27.10.2009, 08:45
 6. bloo.

  ja jestem zadowolona z korzystania z AdTaily ;) .. nie mniej jednak brakuje mi właśnie tej jednej opcji .. i czekam :)

  Permalink · 27.10.2009, 12:43
 7. Piotrek

  Też się ciesze z możliwości przelewu na konto. Każdy pośrednik nie jest wskazany ;) a im ich więcej tym gorzej.

  Więc czekamy do końca roku :)

  Permalink · 27.10.2009, 15:58
 8. Julia

  @Piotrek niezależnie od tego, czy wypłaty będziemy robić na konta bankowe, czy na PayPal, zawsze będziemy korzystać z pośrednika, który potrafi wypłaty automatyzować. Nie zatrudniamy (i nie chcemy raczej zatrudniać:) osoby, której głównym zadaniem będzie ręczne puszczanie przelewów do tysięcy wydawców. To _musi_ być automatyczne i dlatego nie zostało wdrożone ot tak, bo wymaga współpracy AdTaily z bramką płatności internetowych dostosowaną do polskich realiów.

  Permalink · 27.10.2009, 16:27
 9. Przemek

  Niedawno założyłem konto PayPal i mam kilka wątpliwości.
  1. Muszę najpierw powiązywać rachunek bankowy z kontem, czy mogę od razu wpłacić przelewem środki?
  2. Jeżeli na przelewie będzie inne imię (nazwisko te same) to uda się wpłacić środki? Adres też musi się w 100% zgadzać?

  Permalink · 27.10.2009, 20:48
 10. marcel

  co to jest ten IBAN i jak do niego dotrzeć? czy jest gdzieś podany w koncie internetowym banku?

  Przemek:
  Ad. 2 – tak, te dane muszą być dokładnie takie jak w twoim koncie, inaczej nie będziesz mógł przelać środków na konto

  Permalink · 27.10.2009, 21:59
 11. Marta

  @Marcel – IBAN dla danego kraju można sprawdzić np. tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number

  @Przemek chyba nie rozumiem pierwszego pytania, czy mógłbyś spróbować je rozwinąć?:)

  Permalink · 27.10.2009, 23:08
 12. Przemek

  Marta – jeżeli chcę wpłacić środki na konto za pomocą przelewu, to czy muszę najpierw powiązać konto z rachunkiem, z którego zrobię przelew?
  Czy powiązanie służy jedynie do wypłaty?

  (a zna ktoś odpowiedź na moje 1 pytanie? ;)

  Permalink · 27.10.2009, 23:48
 13. Marta

  @Przemek – chyba to powinno rozwiać Twoje wątpliwości w temacie obu pytań: http://tinyurl.com/yk8gl3v

  Permalink · 28.10.2009, 11:18
 14. Tomek

  Ja chcailbym sie zapyatc jak za darmo przeslac funty z anglii na konto walutowe w Pl. Dwa razy juz wysylalem i pobierali mi oplate.

  Permalink · 31.10.2009, 04:24
 15. Marta

  @Przemek czy to ma jakiś związek z AdTaily?:) Bo nie załapałam zupełnie.

  Permalink · 02.11.2009, 11:22
 16. Dawid

  Mam takie pytanie czy z paypal można normalnie robić przelewy i np: płacić za zakupy na allegro itp?

  Permalink · 11.11.2009, 21:58
 17. Marta

  @Dawid na stronie PayPala jest lista polskich sklepów internetowych, które umożliwiają płatności PP https://cms.paypal.com/pl/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=pl_shop/polskie Generalnie, strona PP jest chyba najlepszym źródłem wiedzy o PP :).

  Permalink · 12.11.2009, 12:39