Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

Coraz więcej wydawców AdTaily zgromadziło na swoich kontach całkiem znaczące kwoty i decyduje się wypłacić je na swoje konta PayPal. Przy pomocy PayPala łatwo robić zakupy w Internecie, jednak nie da się nimi zapłacić w kiosku pod domem — dlatego często pytacie o to, jak wypłacić pieniądze z PayPala na konto bankowe. Interfejs PayPal nie należy do najłatwiejszych w obsłudze, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótką instrukcję: jak przelać pieniądze z PayPala na konto na konto bankowe?

Krok 1: zaloguj się do swojego konta PayPal

Wejdź na stronę paypal.pl i zaloguj się przy pomocy adresu e-mail, który podawałeś przy rejestracji w PayPal. Zobaczysz zakładkę Moje konto, w której widzisz swoje dostępne saldo konta.

paypal1

Kliknij (zaznaczony na powyższym obrazku na czerwono) link Wypłać.

Krok 2: zleć wypłatę środków

Pokaże Ci się następujący ekran:

paypal2

Jeśli chcesz wypłacić na konto w polskim banku mniej niż 500 zł, PayPal potrąci prowizję w wysokości 5 zł. Jeśli jednak wypłacasz 500 zł lub więcej, nie będzie Cię to nic kosztować. Jeśli decydujesz się na wypłatę, kliknij link Wypłata środków na rachunek bankowy.

Krok 3: wybierz lub dodaj rachunek bankowy

Zobaczysz formularz wypłaty środków.

paypal3

Wpisz kwotę, jaką chcesz wypłacić na konto w banku (chcesz wypłacić wszystko, czy zostawić sobie część np. na płatności przez Internet?) Jeśli nigdy wcześniej nie wypłacałeś z PayPala na konto w banku, będziesz musiał dodać dane rachunku bankowego. Kliknij link Dodaj rachunek bankowy.

Krok 4: zdefiniuj rachunek bankowy

Zobaczysz następujący ekran (oczywiście z własnym imieniem i nazwiskiem):

paypal4

Uwaga: w PayPal jedno konto bankowe może być powiązane tylko z jednym kontem PayPal. Nie możesz dodać rachunku bankowego, który został już wcześniej przez kogoś powiązany z jego PayPalem. Jeśli np. masz wspólne konto bankowe z małżonkiem, który już powiązał je ze swoim PayPalem, będziesz musiał tutaj wpisać dane innego konta, do którego masz dostęp.

W polu numer IBAN musisz podać numer swojego konta w standardzie międzynarodowym. O tym, jaki jest IBAN Twojego konta dowiesz się w swoim banku.

Kiedy już zdefiniujesz rachunek bankowy i klikniesz Kontynuuj, zostaniesz przeniesiony do wcześniejszego ekranu — formularza wypłaty środków. Wypełnij go i kliknij Kontynuuj. W ciągu 2-3 dni roboczych pieniądze powinny się pojawić na Twoim koncie bankowym.

O co chodzi z potwierdzaniem karty kredytowej?

Wielu naszych wydawców nie ma karty kredytowej, a PayPal nieustannie przypomina, aby powiązać konto PayPal właśnie z taką kartą. O co chodzi? Aby od czasu do czasu wypłacić niewielkie sumy z PayPal nie musisz wcale powiązywać z nim swojej karty kredytowej. Musisz to zrobić dopiero wtedy, gdy chcesz usunąć limity wpłat i wypłat wymagane przez regulacje UE w celu zapobiegania praniu brudnych pieniędzy. W chwili obecnej bez potwierdzania karty kredytowej możesz przyjąć w ciągu roku na swoje konto PayPal do 9600 zł. Limit wypłat możesz zobaczyć na swoim koncie po kliknięciu w zakładkę Wypłać środki. Więcej o limitach w PayPal możesz przeczytać na stronie pomocy PayPal.

Uwaga: nasza instrukcja została stworzona w oparciu o nasze własne dotychczasowe doświadczenia jako użytkowników PayPala. Nie jest to oficjalna instrukcja PayPal! Regulamin lub zasady działania PayPal mogą się zmienić, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub problemy z PayPal, szukaj ich rozwiązania na stronach PayPal.

Dobra wiadomość dla paypalofobów;)

Nie ma nic zdrożnego w niechęci do korzystania z PayPala. Z myślą o naszych użytkownikach, którzy z jakichś przyczyn nie lubią korzystać z PayPala planujemy wdrożenie możliwości wypłat środków bezpośrednio na konta bankowe. Tej funkcjonalności AdTaily możecie spodziewać się w okolicach początku przyszłego roku:)


Komentarze

 1. Ryfka

  Ale fajnie, że będzie można przelewać pieniądze bezpośrednio na konto. 5 zł prowizji na PayPalu to rozbój w biały dzień!

  Permalink · 26.10.2009, 19:10
 2. bloo.

  oo tak .. nie mogę się doczekać kiedy będzie można przelewać bezpośrednio na konto bankowe ;) .. czyli co ? poczekam sobie do przyszłego roku ..

  Permalink · 26.10.2009, 19:25
 3. cari24

  Zgadzam się z „przedmówcami” i nie rozumiem, dlaczego jest taki wielki problem z wysyłaniem pieniędzy bezpośrednio na konto, skoro w blogvertisingu jest to na porządku dziennym. Na szczęśćie, do końca roku niedługo.

  Permalink · 26.10.2009, 20:00
 4. bloo.

  ja właśnie też korzystam z blogvertising i cieszę się , że tam tak jest ;) ..

  liczę na to , że pojawi się to szybciej ..

  Permalink · 26.10.2009, 20:09
 5. Marta

  Dzięki za odzew! Mam nadzieję, że instrukcja Julii jednak jeszcze się przyda, do końca roku kilka tygodni zostało :).

  Odnośnie BGV – różnimy się w wielu punktach i nigdy tego nie ukrywaliśmy. AdTaily umożliwia zamieszczenie reklamy w social media każdemu, w klarowny sposób informując o swojej prowizji i nie oczekując podpisywania papierowych umów.

  Bez wątpienia, mamy kilka niedociągnięć i konieczność korzystania z PP można do nich zaliczyć. Jak już jednak pisała Julia, to się zmieni :).

  Permalink · 27.10.2009, 08:45
 6. bloo.

  ja jestem zadowolona z korzystania z AdTaily ;) .. nie mniej jednak brakuje mi właśnie tej jednej opcji .. i czekam :)

  Permalink · 27.10.2009, 12:43
 7. Piotrek

  Też się ciesze z możliwości przelewu na konto. Każdy pośrednik nie jest wskazany ;) a im ich więcej tym gorzej.

  Więc czekamy do końca roku :)

  Permalink · 27.10.2009, 15:58
 8. Julia

  @Piotrek niezależnie od tego, czy wypłaty będziemy robić na konta bankowe, czy na PayPal, zawsze będziemy korzystać z pośrednika, który potrafi wypłaty automatyzować. Nie zatrudniamy (i nie chcemy raczej zatrudniać:) osoby, której głównym zadaniem będzie ręczne puszczanie przelewów do tysięcy wydawców. To _musi_ być automatyczne i dlatego nie zostało wdrożone ot tak, bo wymaga współpracy AdTaily z bramką płatności internetowych dostosowaną do polskich realiów.

  Permalink · 27.10.2009, 16:27
 9. Przemek

  Niedawno założyłem konto PayPal i mam kilka wątpliwości.
  1. Muszę najpierw powiązywać rachunek bankowy z kontem, czy mogę od razu wpłacić przelewem środki?
  2. Jeżeli na przelewie będzie inne imię (nazwisko te same) to uda się wpłacić środki? Adres też musi się w 100% zgadzać?

  Permalink · 27.10.2009, 20:48
 10. marcel

  co to jest ten IBAN i jak do niego dotrzeć? czy jest gdzieś podany w koncie internetowym banku?

  Przemek:
  Ad. 2 – tak, te dane muszą być dokładnie takie jak w twoim koncie, inaczej nie będziesz mógł przelać środków na konto

  Permalink · 27.10.2009, 21:59
 11. Marta

  @Marcel – IBAN dla danego kraju można sprawdzić np. tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/International_Bank_Account_Number

  @Przemek chyba nie rozumiem pierwszego pytania, czy mógłbyś spróbować je rozwinąć?:)

  Permalink · 27.10.2009, 23:08
 12. Przemek

  Marta – jeżeli chcę wpłacić środki na konto za pomocą przelewu, to czy muszę najpierw powiązać konto z rachunkiem, z którego zrobię przelew?
  Czy powiązanie służy jedynie do wypłaty?

  (a zna ktoś odpowiedź na moje 1 pytanie? ;)

  Permalink · 27.10.2009, 23:48
 13. Marta

  @Przemek – chyba to powinno rozwiać Twoje wątpliwości w temacie obu pytań: http://tinyurl.com/yk8gl3v

  Permalink · 28.10.2009, 11:18
 14. Tomek

  Ja chcailbym sie zapyatc jak za darmo przeslac funty z anglii na konto walutowe w Pl. Dwa razy juz wysylalem i pobierali mi oplate.

  Permalink · 31.10.2009, 04:24
 15. Marta

  @Przemek czy to ma jakiś związek z AdTaily?:) Bo nie załapałam zupełnie.

  Permalink · 02.11.2009, 11:22
 16. Dawid

  Mam takie pytanie czy z paypal można normalnie robić przelewy i np: płacić za zakupy na allegro itp?

  Permalink · 11.11.2009, 21:58
 17. Marta

  @Dawid na stronie PayPala jest lista polskich sklepów internetowych, które umożliwiają płatności PP https://cms.paypal.com/pl/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=pl_shop/polskie Generalnie, strona PP jest chyba najlepszym źródłem wiedzy o PP :).

  Permalink · 12.11.2009, 12:39